Ενημέρωση για το πρόγραμμα «Ψηφιακή Μέριμνα»

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε, σύμφωνα με εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, για το πρόγραμμα «Ψηφιακή Μέριμνα», για τα κριτήρια επιλεξιμότητας, τον τρόπο υποβολής αιτήσεων και τη διάρκεια του προγράμματος «Ψηφιακή Μέριμνα», ώστε οι δικαιούχοι του προγράμματος να καταθέσουν την αίτησή τους, να την ολοκληρώσουν και να κάνουν χρήση των επιταγών που δικαιούνται έως την ημερομηνία λήξης του προγράμματος.

Πιο συγκεκριμένα, από τους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να κατεβάσετε το επεξηγηματικό κείμενο και το σχετικό εικαστικό.

Επίσης επισημαίνουμε,  ότι η επιτυχής ηλεκτρονική διασταύρωση των στοιχείων επιλεξιμότητας για τους μαθητές/τριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης απαιτεί συμφωνία των στοιχείων τους στο Μητρώο ΑΜΚΑ και το Μητρώο MySchool.

Η Δ/ντρια

Πατρούλα Αντωνοπούλου