Εβδομάδα Πασχαλινών Δράσεων

Όλη η τελευταία εβδομάδα, πριν τις διακοπές του Πάσχα ήταν γεμάτη πλούσιες δράσεις. Κατασκευή πασχαλινών καλαθιών, καρτών, λαμπάδων. Το σχολείο μας μύρισε όμορφα με τη βοήθεια των παιδιών, όπου με τα χεράκια τους έφτιαξαν κουλούρια και λαζαράκια!! ”Ζωντανέψαμε΄΄ με χρώμα και άρωμα τον κήπο του σχολείου μας με την πολύτιμη βοήθεια της κα Ελένης Μηλίνης και την προθυμία των παιδιών να συνεισφέρουν γι αυτή τη δράση, φέρνοντας πολλά φυτά. Μάθαμε τα ήθη και τα έθιμα, τραγουδήσαμε τα κάλαντα του Λαζάρου και προσφέραμε τρόφιμα σε παιδιά που τα έχουν ανάγκη, στέλνοντας το μήνυμα των γιορτινών ημέρων για βοήθεια, αλληλεγγύη και αγάπη για τους συνανθρώπους μας!!!

Σας ευχόμαστε ήρεμες, χαρούμενες και όμορφες πασχαλινές μέρες, με υγεία και αγάπη!Καλό Πάσχα!!!