Εορτή 25ης Μαρτίου 1821

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019 οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης του Σχολείου παρουσίασαν τη θεατρική-μουσική παράσταση “Ξύπνα Ραγιά”, που είναι βασισμένη στο θεατρικό έργο” Το μεγάλο μας Τσίρκο του Ιάκωβου Καμπανέλλη.

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι εκπαιδευτικοί κ. Μηλίνη Ελένη και κ. Πασχάκη Γεωργία. Η όλη παράσταση πλαισιώθηκε με τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς, που επιμελήθηκαν οι εκπ/κοί κ. Χριστίνα Ρόδη και κ. Πομώνης Νίκος.

Τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς, που μέσα από αυτή την παράσταση έδωσαν με τον καλύτερο τρόπο τα σωτήρια μηνύματα του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου και του ηρωικού αγώνα των προγόνων του ΄21, συνεχάρησαν και καταχειροκρότησαν η Διευθύντρια του Σχολείου κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα, οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου και οι γονείς των μαθητών.