Γιορτή για τη ¨ΜΗΤΕΡΑ¨

Τη Δευτέρα 13 Mαΐου 2019 οι μαθητές της Α΄τάξης και οι δασκάλες τους κ. Πατρούλα Αντωνοπούλου και κ. Γιάννα Αναστασοπούλου υποδέχτηκαν τις μανούλες σε μια ξεχωριστη γιορτή γεμάτη συναισθήματα, λόγια τρυφερά και συγκινητικές ευχές.
 Η Δ/ντρια του Σχολείου κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα καλωσόρισε τις μανούλες των μαθητών εκφράζοντας το σεβασμό της στο πρόσωπό τους για τα υπέροχα πλάσματα που έχουν μεγαλώσει και έχουν εμπιστευτεί στην αγκαλιά του Σχολείου.

Οι μικροί μαθητές τραγούδησαν, χόρεψαν με τις μαμάδες τους, μοίρασαν πανέμορφα δωράκια και έδωσαν τα πιο γλυκά φιλάκια φωνάζοντας δυνατά ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΑ,
ενώ οι μαμάδες με δάκρυα χαράς και συγκίνησης αγκάλιασαν τα παιδάκια τους για την γεμάτη Αγάπη γιορτή που τους χάρισαν.