Γιορτή για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821

Την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018 οι μαθητές της ΣΤ2΄τάξης με την καθοδήγηση της δασκάλας τους κ. Μηλίνη Ελένης,  μέσα από θεατρικά δρώμενα, απαγγελίες, αναφορές στους θρυλικούς αγώνες των ηρώων του΄21 ξεφύλλισαν τις πιο χρυσές σελίδες της Ιστορίας μας, το ιστορικό της 25ης Μαρτίου που αποτελεί ορόσημο για τη διαχρονική πορεία του Ελληνισμού.

Οι μαθητές της ΣΤ1 τάξης με την εκπ/κό Μουσικής κ. Ρόδη Χριστίνα και τη δασκάλα τους κ. Γαρίνη Παναγιώτα πλαισίωσαν τη γιορτή με τραγούδια. Οι μαθητές χορεύοντας με τον εκπ/κο Φ. Αγωγής κ. Πομώνη Νίκο παραδοσιακούς χορούς καταχειροκροτήθηκαν από γονείς, γιαγιάδες και παππούδες.

τους, Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς που επιμελήθηκαν την όλη εκδήλωση.