Χρόνια Πολλά ¨”ΜΑΜΑ”

Την Παρασκευή 11 Μαΐου 2018 οι μαθητές της Α΄τάξης με τις δασκάλες τους  κ.Ελευθερία Παπαϊωάννου και κ. Φραντζή Κατερίνα τίμησαν το πιο ιερό πρόσωπο τη ΜΗΤΕΡΑ με μια συγκινητική τρυφερή εκδήλωση Αγάπης και σεβασμού, έτσι όπως αξίζει στο πρόσωπό της.

Η όλη εκδήλωση πλαισιώθηκε με τις γλυκιές μελωδίες από την εκπ/κό μουσικής κ. Ρόδη Χριστίνα, με τις πολύχρωμες εικαστικές πινελιές από την κ. Αντωνία Γρίβα, με την προβολή βίντεο από τον εκπ/κό ΤΠΕ κ Σταύρο Μαρκαντωνάτο και τη σκηνοθετική επιμέλεια της θεατρολόγου κ. Γεωργακοπούλου Αγγελικής

Οι μαμάδες των μικρών μαθητών χάρηκαν τα παιδιά τους, συγκινήθηκαν βαθιά, τα χειροκρότησαν με ενθουσιασμό και τα έκλεισαν στην αγκαλιά τους λέγοντας ένα μεγάλο ευχαριστώ για την υπέροχη ημέρα που τους αφιέρωσαν και για το όμορφο δώρο που τους χάρισαν.

Η Διευθύντρια κ. Αντωνοπούλου Πατρούλα χρωμάτισε τη γιορτή με τρυφερά λόγια για τη ΜΑΝΑ και όμορφα γλυκίσματα.